Mantülië, nildor. Nányë alassëa omentielmanen!

Prosinec 2009

Novinky

31. prosince 2009 v 11:43 *moje kecy
Táák vážení dneska jsem vstala, snědla čokoládu a šla dolů a hle! na schodech tajemný přízrak. Tak to rozbalím... 1. číslo Sparku:) Ještě jsem to nečetla, protože jedu za Ettelwen a pak na spolužákem na Silvestra:)
Tak sbohem, moc se neopijte ať někam nespadnete a užijte si Silvestra!
Šťasný nový rok!

ježiši!

Trailery

28. prosince 2009 v 14:15 Pán Prstenů
Společenstvo Prstenu:


Rozhovor s Jannem Lappalainenem

28. prosince 2009 v 13:46 Pán Prstenů
Nechce se mi to kopírovat, najdete ho tady;)

Teď mi ještě poraďte jestli mám ten článek dát do rubriky Finsko nebo Pán Prstenů...

Dead symphony (annadaele666)

26. prosince 2009 v 18:34 SB-Nightwish a něco
Nové lotrofilní a tolkienofilní "esbéčko"! Hurá, hurá, John Ronald navždy!


Vánoce

25. prosince 2009 v 12:54 *moje kecy
Táák letošní Vánoce (nebo vánoce?) byly super, dostala jsem
No neni to skvělý?! Jo a ještě celoroční předplatný Sparku !konečně budou plakáty!:).
A uvařila jsem glögi (ale předtím jsem chytře vypnula počítač a nenapsala si recept, takže jsem to dělala zpaměti a asi špatně, ale bylo to dobrý:)).

Co vy? Nepřežrali jste se moc? :)

Nápad

22. prosince 2009 v 20:47 *moje kecy
Natočím film. Hlavní roli bude hrát Viggo Mortensen. Bude hrát laponce, který jede se psím spřežením do Utsjoki koupit DVD Pán Prstenů pro svého psa, který je vážně nemocný a jedině Pán Prstenů ho může zachránit. Spoléhám na vaší poctivostjakože mi ten nápad neukradnete

Bubřináč s blbým Bublinou

20. prosince 2009 v 22:58 *básničky
        Starej tlustej pabouk přede nit!
Tlustej pabouku, teď si mě chyť!
Pabouku! Nafouku!
Mizernej vykouku!
Přestaň, nebo protrhnu ti síť!
Starej Bubřino, teďka se styď!

Nevidíš mě, Bubřináči, viď?
Pabouku! Nafouku!
Spadni sem na louku!
Neuvidíš ze mne ani píď!

Jak to bylo doopravdy

16. prosince 2009 v 18:42 *FUN
zdroj: Azzy

Rozhovor s Dr. Batmanghelidjem: Léčba vodou 2

15. prosince 2009 v 16:32

Souvislost mezi astmatem a dehydratací

Mike: Chtěl bych, abyste trochu více rozvedl téma astmatu a představu, že tělo řídí svou dodávku vody záměrně tak, že produkuje symptomy, které se nazývají astma.
Dr. B: Ano, víte, řízení sucha znamená, že musíte zalepit díry, kudy se voda z těla ztrácí. Voda je nejcennější komoditou uvnitř Vašeho těla, a pokud se do něj nedostává dostatečné množství a více vody mizí, tak je to pro Vaše tělo špatná situace.
Vtip v designu Vašeho těla je v tom, že se nastartuje program řízení sucha a pak se objeví alergie, které jsou známkou dehydratace, protože systém, který reguluje vyvážení vody v těle, potlačuje v této energeticky náročné situaci imunitní systém. Pak dostanete astma.
Dýcháním ztrácíme každý den asi litr vody. V podstatě, povrchové napětí v alveolech plic produkuje kontrakce těchto malých membrán, a vzduch je vytlačen. A v tomto procesu voda odchází spolu se vzduchem. Tak ztratíte dýcháním asi litr vody. Ten potřebujeme doplnit.
Když jej nedoplníme, tak tělo svírá průdušky a ucpává díry. Tomu říkáme snížené proudění vzduchu v plicích v důsledku dehydratace a označili jsme to pojmem astma.

Rozhovor s Dr. Batmanghelidjem: Léčba vodou 1

14. prosince 2009 v 16:30
Tenhlr rozhovor jsem našla u Alue, která se snad nebude zlobit, když ho dám sem (má tam výslovně napsáno šířit dál, takže to bude asi v pořádku:))

Rozhovor s Dr. Batmanghelidjem: Léčba vodou
Toto je exkluzivní rozhovor s Dr. Batmanghelidjem, autorem knihy Water for Health, For Healing, For Life (Voda pro zdraví, léčbu, život). Dr. B je také zakladatelem National Association for Honesty in Medicine (Národní asociace pro čestnost v medicíně) a autorem knihy Your Body's Many Cries For Water (Mnohá volání vašeho těla po vodě).
Vyhledejte jeho novou, připravovanou knihu Obesity, Cancer and Depression: Their Common Cause and Actual Cure (Obezita, rakovina a deprese: jejich společná příčina a léčba). Lékaři málokdy podporují léčebné vlastnosti H2O, ale doktor Batmanghelidj studoval účinky vody na lidský organismus a zjistil, že funguje jako jeden z nejlepších existujících odstraňovačů bolesti a jako preventivní léčba.